środa, 25 kwietnia 2007
Zaproszenie dla młodszych i najmłodszych
Znasz osoby podobne do Ciebie. Kolegów ze szkoły, znajomych z podwórka, czy w końcu tych kilku przyjaciół, z którymi lubisz rozmawiać, bo znakomicie się rozumiecie. Jednak wśród tych osób są także te “trochę inne”. Prawda? Może tego nie zauważasz, bo ta inność nie przeszkadza Ci zbliżać się do nich. Ale bywa i tak, że ktoś boi się inności albo własnej inności się wstydzi. Na przykład dlatego, że musi poruszać się na wózku, pochodzi z innego kraju i jeszcze nie umie dobrze mówić po polsku.
Niepowtarzalna nagroda!
W łączonej, kwietniowo-majowej edycji konkursu do wygrania wyjazd do Brukseli!
Ilustrowany wywiad z dziewczynką z Czeczeni - wyróżnienie w maju

Prezentujemy pracę 10-letniej Sandry i zapraszamy inne dzieci do udziału w konkursie.

poniedziałek, 23 kwietnia 2007
Tekst 8: Stella
Rumun jest brudny i biedny. Rumun to żebrak, pasożyt, ”nachal”, który w naszym społeczeństwie dumnych ludzi zajmuje niepotrzebną przestrzeń. Jak Rumun siedzi na chodniku to zajmuje: po pierwsze - metr kwadratowy chodnika, po drugie - trzy metry dookoła tego metra - bo przecież Rumuna trzeba ominąć. Ominąć z daleka.
sobota, 21 kwietnia 2007
Wiadomości konkursowe
Konkurs "Ten inny" jest otwarty dla wszystkich, a więc i dla młodszych, i najmłodszych!
piątek, 20 kwietnia 2007
Tekst 7: Nie on - wyróżnienie kwiecień/maj
- Ciuciu, przyszłam do ciebie, bo miałeś mi coś powiedzieć. Pamiętasz? Przynieść ci słowa? Duży zeszyt leży na sąsiedniej ławce. Kartki włożone w foliowe koszulki. Wytarte, brudne, wygięte rogi. Nawet najczęściej czytana książka z biblioteki nie mogłaby być tak zniszczona. Kamil przerzuca słowa rękami, jak żongler. Na pamięć zna ich miejsce. Wie, gdzie otworzyć, choć nie ma zakładek ani numerów stron.
środa, 18 kwietnia 2007
Grafika 2

Druga graficzna praca! Autor: AT

 aaaa

 

sobota, 14 kwietnia 2007
Blog 2: dzienmilczenia.blox.pl
Blog łódzkich uczniów i studentów, organizatorów Dnia Milczenia - protestu przeciwko dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.
Zdjęcie 2: Cyganie - inny bo wolni? - nagroda w maju

 Autorka: al_ona

poniedziałek, 02 kwietnia 2007
Pola konkursowe
Czyli gdzie szukać tematu.
 
1 , 2