środa, 27 czerwca 2007
Tekst 23: Kingsize - wyróżnienie w czerwcu
Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje o coraz większym odsetku ludzi z nadwagą. Od medycznego punktu widzenia otyłość przyczynia się do powstawania cukrzycy typu 2, wysokiego poziomu choresterolu, podwyższonego ciśnienia, zapalenia ścianek naczyń krwionośnych, astmy i wielu innych schorzeń. Można wymieniać bardzo długo. Warto również pamiętać o innej kwestii. Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Bardzo słuszne stwierdzenie. Depresje, zaniżone poczucie własnej wartości to tylko niektóre ,,duchowe,, skutki zbyt dużej wagi.
sobota, 23 czerwca 2007
Tekst 22: Trochę Bardziej - wyróżnienie w czerwcu
„Trochę Bardziej” od urodzenia był bardziej od innych dzieci płaczliwy, głośny, ruchliwy. Rodzice się śmiali, że potrafił biegać, zanim nauczył się chodzić. Szybciej od swoich rówieśników podnosił główkę, raczkował, zaczął wstawać, to wszystko sprawiało, że cała rodzinka „ Bardzieja” była niesamowicie dumna i szczęśliwa z postępów jego rozwoju. Nie przejmowali się zbytnio jego kiepskim humorem, brakiem uśmiechu, mówili że wszystko przyjdzie z czasem. Szybko się jednak przekonali, że oprócz biegania „Bardziej” nie umie w sumie nic więcej.
niedziela, 17 czerwca 2007
Tekst 21: Nikifor – (nie)chciana ikona Krynicy
Nikifor za życia stał się ofiarą wielkiej mistyfikacji PRL-owskiej władzy. Po śmierci został niekwestionowaną ikoną Krynicy. Sytuacja o tyle dziwna, że za życia o to nigdy nie zabiegał, a przez wielu Kryniczan był uważany za “boskiego szaleńca”.
Zdjęcie 11: Sentyment

 

Autorka: Talia

03:03, ten_inny_konkurs , - ZDJĘCIA
Link Dodaj komentarz »
Zdjęcie 10

Autorka: Wanilia

02:58, ten_inny_konkurs , - ZDJĘCIA
Link Dodaj komentarz »
Tekst 20: Czym jest inność?
Według słownika Języka Polskiego słowo „inność” oznacza: „nie ten, drugi, dalszy, pozostały, nie taki, różny, zmienny, nowy”. Definicja ta jest jak najbardziej poprawna, ale do tych słów powinniśmy także dodać „nie tolerowany”, „poza społeczeństwem”, „wyobcowany”. Inności w obecnym społeczeństwie jak wiemy, zwykle nie są akceptowane. Zastanówmy się dlaczego?
Tekst 19: Światy równoległe - nagroda w czerwcu
Niby dwa proste słowa, a zatrzymują w pół kroku każdego, kto je usłyszy. W jednej chwili zwalniają ze wszystkich dotychczasowych obowiązków, unicestwiają snute marzenia, czy plany i bezdyskusyjnie zamykają drogi nawet najszybciej rozwijającym się karierom. Dwa słowa - musimy walczyć - wypowiedziane przez lekarza zawsze są zbyt ciężkie do udźwignięcia. Nie ma takich, którzy w ich obliczu udadzą silnych lub obojętnych.
Zdjęcie 9: Zosia

Autorka: BT

00:27, ten_inny_konkurs , - ZDJĘCIA
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 czerwca 2007
Zdjęcie 8: Keep smiling

Autor: tańczący_z_wilkami

00:42, ten_inny_konkurs , - ZDJĘCIA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 czerwca 2007
Wiadomości konkursowe
Propozycja warsztatów dla warszawskich liceów
 
1 , 2