czwartek, 30 sierpnia 2007
Tekst 36 - wyróżnienie lipiec/sierpień
To zadziwiające jak ludzie nic nie zauważają, jak nic nie wiedzą; robią to specjalnie, czy nieświadomie? To wstrząsające, że potrafią dostrzec, że biedronka, która chodziła im wczoraj po ramieniu ma jedną kropkę mniej niż dzień wcześniej a nie zauważają człowieka, który upada przed ich oczami. To zdumiewające, że potrafią usłyszeć kroplę deszczu spadającą z nieba w kałużę a nie słyszą wołania o pomoc człowieka krzyczącego im do ucha.
środa, 29 sierpnia 2007
Tekst 35: Syndrom Supermana
Co decyduje o tym, że jesteśmy „inni” i jak ewentualną „inność” postrzegają ludzie dookoła, i jak ją postrzegamy w sobie my sami? Formy odmienności, bądź jej skrajne konsekwencje w postaci dyskryminacji mogą mieć wiele oblicz.
Zdjęcie 15 - wyróżnienie lipiec/sierpień

Autorka: victoria

01:48, ten_inny_konkurs , FINAŁ - FOTOGRAFIE
Link Komentarze (2) »
Obraz olejny - wyróżnienie lipiec/sierpień

Moja praca to obraz olejny na płótnie ukazujący kolegę, który jako
dziecko w wypadku stracił obie ręce a mimo to normalnie żyje, wziął
slub, ma dziecko, pracuje, prowadzi samochód. JEST INNY A JEDNAK TAKI
SAM...

Autor: tb

Grafika 6

 Autor: Michał Barański

Tekst 34: Kolejny zmierzch życia
Stoi w miejskim autobusie. W jednej ręce torba z zakupami, która przez zmęczenie waży chyba ze sto kilogramów. W drugiej z całej siły ściska laskę, która utrzymuje go w równowadze. Słyszy śmiech. To młodzi ludzie siedzący obok. Ci sami, który popchnęli go w sklepie. Teraz nawet nie pomyślą i tym aby ustąpić mu miejsca.
Tekst 33: Taka sama - wyróżnienie lipiec/sierpień
Patrzysz na mnie i nie wierzysz. Dlaczego nie uważam się za osobę taką, jak inni, dlaczego wymyślam coś, czego ty z kolei nie rozumiesz. Dlaczego w największe upały potrafię chodzić ubrana po mankiety w koszuli z długim rękawem. Dlaczego przesadzam, przecież to nie jest problem.
Tekst 32: Twarz Innego – sprawdzian bycia człowiekiem
Kain zapytał Boga: „Czyż jestem stróżem brata mego?’’ A ja pytam siebie samego: Któż jest moim bratem? Jak on wygląda? Jaka jest jego twarz? Czy każdy człowiek to mój brat? A jeśli jest inny i nie jest do mnie podobny? Kim dla mnie jest ten Inny?
Tekst 31: Więc stał się. Jednym z nich.
Część 2.
Tekst 31: Więc stał się. Jednym z nich.
Nie bałem się wyjazdu do Afryki. Mam taką naturę, że bardzo szybko się asymiluję, dostosowuję się do warunków otoczenia i życia wśród miejscowej społeczności. Jechałem w nieznane, ale zdałem się na Bożą Opatrzność – mówi ks. Marceli Prawica, misjonarz, od 36 lat żyjący i pracujący w Zambii.
 
1 , 2 , 3 , 4