niedziela, 04 listopada 2007
Zdjęcie 22

Autor: Duszek

20:30, ten_inny_konkurs , - ZDJĘCIA
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 listopada 2007
Co teraz?

Drodzy Uczestnicy i Sympatycy konkursu,

czas na nadsyłanie prac na konkurs "Ten Inny" dobiegł końca. Niestety nie możemy już przyjmować zdjęć ani tekstów przysłanych po 25. października. Prace, które wiszą na blogu, to już niemal komplet tych, które zakwalifikowały się do ostatniej edycji konkursu. Nie możemy zamieścić audycji radiowych, które są niestety zdecydowanie za ciężkie. Czekamy też do poniedziałku na ewentualne prace wysłane drogą pocztową (oczywiście tylko te nadane do 25 października - decyduje data stempla pocztowego). W związku z tym później niż zwykle ukażą się na stronie wyniki tej edycji konkursu (przewidywalnie koło 10. listopada).

A potem? Potem wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace wezmą udział w finale! Rozstrzygnięcie 17. listopada. Wkrótce na blogu dokładne informacje o czasie i miejscu! Zaglądajcie codziennie!

09:30, ten_inny_konkurs , Organizatorzy
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 października 2007
Tekst 46: Ubuntu
Część 3.
Tekst 46: Ubuntu
Część 2.
Tekst 46: Ubuntu
Do Kapsztadu przyleciałem w listopadzie 2004 roku i spędziłem tam około czterech miesięcy. Poznawanie tego miasta było procesem powolnym i stopniowym.
Tekst 45: Dzieci epoki
Za każdym razem, gdy zbliżam się do dzielnicy na pierwszy rzut oka bardziej zacienionej niż inne, czuję zapach niedobranych ubrań i lekko wysuszonego chleba. Twarze z początku ponure i groźne z czasem nabierają normalnych barw, można dopatrzyć się naturalnych rysów, a nie jak się zdawało jedynie wykrzywionych grymasów. W gruncie rzeczy odpowiadają one na różnice wbudowane w pejzaż większej miejscowości. Czasami nawet pojawi się uśmiech na twarzy umalowanej ekspedientki, albo jakaś buźka wynurzy się zza rogu i rozpryśnie się wokół „dzień dobry”.
Tekst 44: Zadanie z gwiazdką
Ala ma piegi, a Ola jest chuda jak patyk. Czy mogą się zaprzyjaźnić? Olek występuje na akademiach, a Alek sepleni. Czy mogą się lubić? Mama Oli chodzi na jogę, a mama Ali na bazarek. Czy mogą się szanować? Poprawne odpowiedzi na końcu podręcznika.
Zdjęcie 21: Ten Kontakt

Autor: kiesaj

14:07, ten_inny_konkurs , - ZDJĘCIA
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 października 2007
Tekst 43: Prawdziwy oddech wolności
Część 2.
Tekst 43: Prawdziwy oddech wolności
Każdy z nas chce być indywidualistą, choć z drugiej strony nikt nie chce się „zbytnio wychylać”. Każdy pragnie być zauważony, a mimo to wszyscy dążymy do konformizmu. Zaskakujące, jak bardzo ludzcy okazują się „inni”, a obce światy stają się nam bliskie. Prawdą jest, że wszyscy żyjemy w świecie symboli… Zapraszam do dwóch odmiennych światów, które oddziaływają na siebie.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19