niedziela, 09 września 2007
Festiwalowe bogactwo konkursowych tematów

Szukacie pomysłu na tekst czy postaci do sfotografowania? Wrzesień to w wielu miastach miesiąc wielokulturowych festiwali, które mogą być dla Was kopalnią tematów. W Warszawie warto wybrać się w poszukiwaniu natchnienia np. na dobiegający końca festiwal kultury żydowskiej Warszawa Singera albo na rozpoczynający się festiwal Skrzyżowanie Kultur. A co dzieje się w Waszej okolicy?

Zapraszamy do umieszczania w komentarzach i/lub przysyłania nam drogą mailową informacji o ciekawych wydarzeniach, na których można spotkać Tego Innego i które mogą posłużyć czytelnikom naszego bloga jako inspiracja do stworzenia pracy konkursowej.

Czekamy na newsy o wykładach, debatach, wystawach, koncertach, projekcjach filmów, spektaklach, happeningach, spotkaniach autorskich, festiwalach różnych kultur, tematycznych piknikach... Oczywiście takich, które wiążą się z tematem naszego konkursu.

My już teraz zapraszamy młodzież na drugie spotkanie w rodzaju "żywa biblioteka", podczas którego na chwilę prywatnej rozmowy przy kawiarnianym stoliku można "wypożyczyć" ciekawego gościa - "książkę". Wkróce szczegóły na temat czasu i miejsca, a na razie prezentujemy zdjęcia ze spotkania tego typu, które odbyło się 27 sierpnia w warszawskiej kawiarni Kafka.

Gośćmi - "książkami" naszej biblioteki byli:

Ninel Kameraz-Kos – pracująca w Żydowskim Instytucie Historycznym, gdzie zajmuje się dokumentacją zabytków. Autorka książki „Święta i obyczaje żydowskie”, która doczekała się już ośmiu wydań. Matka rabina i reżysera.

Ton Van Anh – Wietnamka mieszkająca w Polsce. Dziennikarka „Wolnej Azji” (odziału wietnamskiego) i wietnamskojęzycznej „Tęczy”. Działa społecznie w organizacjach pozarządowych takich jak Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Założyła zespółu taneczny Skarby Orientu.

Krzysztof Karaskiewicz – wykładowca Wydziału Mechanicznego na Politechnice Warszawskiej. Wyznawca buddyzmu zen, od pięciu lat uczeń sensei Małgorzaty Braunek. W wolnych chwilach, których praktyka buddyzmu nie pozostawia mu wielu, ćwiczy tai chi.

Paweł Wdówik – pracownik akademicki i dziennikarz radiowy. Prowadzi zajęcia na Akademii Pedagogiki Specjalnej, kieruje Biurem ds Osób Niepełnosprawnych UW od początku jego istnienia. Dwa razy w tygodniu prowadzi na żywo audycję „Bądź zimny, bądź gorący” w Radiu Józef. Kolekcjonuje ikony. Jest niewidomy, porusza się z psem przewodnikiem.

Wszystkim "książkom" i "czytelnikom" dziękujemy za udział! A tych, których to wydarzenie ominęło, zachęcamy do uważnego czytania bloga. Wkrótce umieścimy informację o kolejnej "bibliotece"!

poniedziałek, 04 czerwca 2007
Wiadomości konkursowe
Techniczne wytyczne odnośnie zdjęć!
sobota, 02 czerwca 2007
Zapraszamy na European Youth Media Days
Autorzy prac nagrodzonych w naszym konkursie już wywalczyli sobie wyjazd na pierwszy kongres młodych dziennikarzy w Brukseli. Ty też jeszcze masz szanse! Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca.
czwartek, 24 maja 2007
[ogloszenia] Inspiracje
Podsuwamy pomysły, gdzie szukać tematów prac konkursowych.
Wiadomości konkursowe
Uwaga: studenci, maturzyści i licealiści! PILNE! Dla Was nowa możliwość udziału w naszym konkursie "TEN INNY"! Zachęcamy do przedstawiania prac, które powstaną na marginesie debaty tischnerowskiej "OBCY WŚRÓD NAS".
środa, 07 marca 2007
[ogłoszenia] Kopalnia tematów
wpelnizaradni.pl
To adres kampanii prowadzonej przez same osoby niepełnosprawne na rzecz
zatrudnienia osob "niepełnosprawnych", ktore zdobyly kwalifikacje, chcą i
mogą pracować!!
Pod tym adresem kryją się TEMATY KONKURSOWE.
poniedziałek, 26 lutego 2007
[ogłoszenia] Klub Uchodźcy
“KLUB UCHODŹCY” dopiero się zagospodarowuje. Ale już teraz można szukać w nim inspiracji i pomysłów na teksty.
Adres: Warszawa, ul. Nowolipie 25b.
Kontakt: Agata Oleksy; ugiata@yahoo.com ; tel. kom. 604 959 805
Tematy, pomysły, ogłoszenia
Nie spiszemy listy tematów, bo świat się od nich roi. Każdy dostrzeże mnóstwo tematów, gdy się tylko rozejrzy.